buy masteron


Suchy kaszel u dziecka

kaszel u dziecka

Kaszel u dziecka może mieć różne przyczyny.

Każda mama niepokoi się, gdy jej dziecko choruje. Suchy kaszel wraz z wodnistym katarem może być pierwszym znakiem, że w organizmie maluszka rozpanoszyły się wirusy. Warto uważnie obserwować swoje dziecko, zwłaszcza jeśli akurat trwa sezon na przeziębienie i grypę. Szybka reakcja może bowiem skrócić czas choroby i pozwolić na zduszenie jej w zarodku. Przeziębienie i inne infekcje chorobowe nie są groźne, więc często może obejść się bez wizyty u lekarza. Należy jednak pozostawić dziecko w domu i uważnie obserwować.

Suchy kaszel u dziecka może występować także przy groźnej chorobie, jaką jest podgłośniowe zapalenie krtani. Objawem tej choroby jest chrypka oraz kaszel nasilający się w nocy, przypominający szczekanie psa. Dziecko może także odczuwać nasilające się duszności. Przede wszystkim należy wtedy wezwać pomocą lekarską i wyjść z dzieckiem na świeże powietrze lub też zabrać je do łazienki, wypełnionej parą z gorącej wody. W niektórych przypadkach podgłośniowego zapalenia krtani konieczna może się okazać intubacja i leczenie szpitalne.

Jeśli suchy kaszel pomimo leczenia się przeciąga warto zwrócić uwagę, czy nie jest on wynikiem alergii bądź astmy. Podrażnienie spowodowane przez alergię na kurz czy pyłki drzew może także powodować przewlekły, suchy kaszel. Warto wtedy odwiedzić z dzieckiem alergologa, który może zlecić przeprowadzenie testów skórnych, aby określić rodzaj alergenu. Drażniąco na drogi oddechowe dzieci działa także dym tytoniowy, więc przy dzieciach absolutnie nie należy palić.